SpoonFest - Festival vyřezávaných lžic - Spoonfest v Česku - SPOONFEST

Přejít na obsah
SpoonFest v Česku
Dlouho mě provázela, a v průběhu roku 2021 ještě sílila, myšlenka zorganizovat setkání nadšenců pro dřevěné lžíce. Spojit podobně "postižené" fanoušky, řezbáře a běžné uživatele a strávit společný den či dva. Inspirací mi byly jednoznačně zahraniční "Spoonfesty" s dlouholetou tradicí převážně v severských zemích a na Britských ostrovech. A protože jsem po dobu, co se věnuji výrobě dřevěných lžic, potkal opravdu hodně milovníků tohoto předmětu, věřím, že o podobnou akci bude zájem i u nás.

Prozatím si nejsem zcela jist názvem akce. Český název Lžícefest, Festival lžic či Festival dřevěných lžic mi připadá poněkud kostrbatý nebo spíše nevžitý. Ovšem tradiční anglický název SpoonFest mi zase přijde do krásné české krajiny méně vhodný. Takže je možné, že se v průběhu příprav Festivalu název několikrát změní. Věřím, že pokud bude o takovouto akci dlouhodobý zájem, některý z názvů přirozeně zakoření nebo vznikne úplně jiný. Význam "festival" se mi prozatím zdá být více trefný než například "setkání", "slavnost", či "sympozium".

Volba uspořádat tuto akci právě na hradu Vranov na Malé Skále byla rychlá a jednoznačná. Nádherné magické místo v Českém ráji s jedinečným výhledem do údolí řeky Jizery, lehce dostupné dopravními prostředky a zároveň s nepatrným omezením pouze pěšího přístupu k hradu slibuje příjemnou akci. Nesporným kladem je pak vhodné zázemí, vybavené občerstvení a hlavně nadšení správce hradu pro uskutečnění této akce.
Copyright © 2024 SPOONFEST.CZ
email: info@spoonfest.cz
tel.: 775 660 050
Návrat na obsah