Info pro řezbáře - SPOONFEST

Přejít na obsah

INFORMACE PRO ŘEZBÁŘE


DATUM FESTIVALU

Sobota 7. a neděle 8. září 2024

MÍSTO KONÁNÍ

Prostory hradu Vranov - Pantheon na Malé Skále

ČAS

Od 10:00 do 18:00 (hrad je pro veřejnost otevřen od 9:00, proto je vhodné začít s přípravou, výběrem místa a podobně již v devět hodin).

PŘÍJEZD NA MALOU SKÁLU

  • Autem - zhruba na půl cesty mezi Turnovem a Železným Brodem
  • Vlakem - zastávka Malá Skála na trati mezi Turnovem a Železným Brodem
  • Busem - v sobotu jede několik autobusů přes Malou Skálu, ovšem nejsem si jist, že vám budou časově vyhovovat

PARKOVÁNÍ

Přímo u hlavní silnice: Parkoviště Malá Skála - pod zámkem. Je to velké hlídané parkoviště mezi odbočkou na Jablonec nad Nisou a čerpací stanicí GBO.

PŘÍSTUP K HRADU

Pouze pěšky. Od Pizzerie Pietro Tomasso (na dohled od doporučeného parkoviště) po červené turistické stezce rovnou do kopce, cca desetiminutový výstup lesem.

OBČERSTVENÍ

V prostorách hradu je dobře vybavený kiosek s čepovaným pivem, množstvím chlazených nealko nápojů, tousty či párky v rohlíku.

UBYTOVÁNÍ

S vhodným vybavením pro spaní venku bude možné přespat přímo v prostorách hradu. Proto spacák a karimatku sebou. :-)
Jinak je v Malé Skále je plno penzionů, případně Autokemp Ostrov.

K SAMOTNÉMU VYŘEZÁVÁNÍ

Festival je v první řadě setkáním přátel dřevěných lžic, řezbářů a oslavou dřevěné lžíce obecně. Profesionál, amatérský nadšenec, začátečník, pokročilý, zkrátka kdokoliv s alespoň minimálními zkušenostmi s tvorbou dřevěné lžíce. Nutné je vlastní řezbářské vybavení a to pouze manuální! Žádné stroje, elektrické ani aku. Jde především o klasickou klidnou řezbářskou práci. Stejně tak dřevo si každý obstará sám.

K dispozici máme celý hrad. Ten je rozsáhlý, řezat se může kdekoliv, například v parkánu (což je jakési nádvoří) nebo i v jeskyních hradu. Každý řezbář si zvolí místo, které mu vyhovuje. Jen prosím o uklizení odřezků. V klidu je můžeme vrátit lesu.

Pro jistotu ještě upozorňuji, že festival není workshopem, ale setkáním nadšenců pro dřevěné lžíce. To ovšem neznamená, že se vzájemně nemůžeme něčemu přiučit.

UKÁZKA TVORBY A PRODEJ

Ukázka již hotových lžic každého řezbáře je samozřejmě srdečně vítána, stejně jako prodej vaší práce případným zájemcům. Obchod je věcí řezbáře a zákazníka, organizátorů festivalu se nijak netýká.
VYBAVENÍ

Je na každém, jak svůj prostor pojme. Díky pěšímu přístupu k hradu jsou  samozřejmě možnosti omezené, až minimalistické, právě v souladu s drobnou řezbářskou tvorbou.

Prosím, dobře zvažte, jaké vybavení si vezmete. Ze zkušenosti vím, že vynést na hrad vše potřebné (řezbářské nástroje, materiál, vybavení pro prezentaci práce - skládací stolek, třeba v podobě papítové krabice, židlička, ubrus a podobně) není žádný problém.
BEZPEČNOST
Podotýkám, že festival není žádnou formou klasického řezbářského workshopu. Jde výhradně setkání a ukázku našeho řezbářského řemesla, vyřezávají tedy pouze řezbáři, návštěvníkovi festivalu nože ani jiné ostré nástroje v žádném případě nepůjčujeme!! Každý řezbář ví, že k zranění může dojít v mžiku.
Také předpokládám, že v základním vybavení řezbáře je i nějaká náplast a obvaz pro jeho případné ošetření.

NÁKLADY
V souvislosti se samotným vyřezáváním žádné. Za účast na Festivalu nic neplatíme, ale také nic nedostaneme... :-)

Festival se uskuteční za jakéhokoliv počasí. Před nepřízní je možné uchýlit se do prostorného letohrádku, případně využít některou z jeskyní hradu.

POČASÍ
GDPR
Je mi trochu trapné se tu tímto tématem zabývat, ale pro jistotu:
  • v průběhu Spoonfestu jistě vznikne mnoho fotografií a videozáběrů, které budou opět sloužit k propagaci Spoonfestu
  • účastí na Spoonfestu souhlasíte se všemi podmínkami akce
Takto by to mohlo stačit, ne?


Copyright © 2024 SPOONFEST.CZ
email: info@spoonfest.cz
tel.: 775 660 050
Návrat na obsah