SpoonFest - Festival vyřezávaných lžic - Stanislav Černovský - SPOONFEST

Přejít na obsah
Stanislav Černovský
"Před pár lety jsem měl potřebu rozšířit svojí výbavu o LŽÍCI. K mému překvapení jsem zjistil, že jsou na trhu buď plastové či kovové. Rozhodnutí bylo nasnadě, pokusit se vyrobit vlastní – DŘEVĚNOU, aby se hodila do batohu.

Cesta byla trnitá, prsty neustále pořezané, ale postupem času jsem se maličko přiblížil ke své představě. Vyzkoušel jsem jich mnoho a dospěl k tomu, že na cesty je nejlepší taková, která není ani malá ani velká. Lze ji tedy nosit v kapse, stejně dobře jako v kabelce. Začal jsem je rozdávat svým přátelům a známým. Odezva byla veskrze pozitivní, takže jsem postupně přidal i nože na máslo, pomazánky, med či marmelády, které natíráme dennodenně na chleba nebo pečivo.

Pocit, že k výrobě něčeho tak tradičního stačí pouze sekerka a nůž, je osvobozující. Rozzářené oči a prsty obdarované osoby, klouzající po přírodním materiálu, jsou příjemnou odměnou.

Celý svůj profesní život se pohybuji v obchodu a opracování dřeva je pro mě odreagování. Ticho, tvarování materiálu a vůně hoblin mě vedou k tomu, že ve svém snažení budu i nadále pokračovat."

UKÁZKA PRÁCE
Copyright © 2022 SPOONFEST.CZ
email: info@spoonfest.cz
tel.: 775 660 050
Návrat na obsah